Zajęcia

W ramach realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego oferujemy różnorodne formy zajęć:

• zajęcia z zakresu mowy i myślenia
  • zajęcia plastyczne,
  • zajęcia matematyczne,
  • zajęcia przyrodnicze,
  • zajęcia umuzykalniające,
  • zabawy ortofoniczne (oddechowe, fonacyjne, artykulacyjne, ćwiczenia słuchu fonematycznego)
  • zabawy sportowo - ruchowe, rytmiczne,
  • zabawy konstrukcyjne,
  • zabawy badawcze.

Ponadto:

• spotkania z przedstawicielami różnych zawodów,
  • teatrzyki,
  • przeglądy dziecięcej twórczości,
  • zajęcia z logopedą i pedagogiem,
  • uroczystości,
  • wyjazdy na przedstawienia teatralne,
  • wycieczki krajoznawcze,
  • pokazy artystyczne

Realizując podstawę programową:

• stwarzamy warunki, w których dziecko będzie mogło wszechstronnie się rozwijać i rozbudzać ciekawość poznawczą,
  • stymulujemy i monitorujemy rozwój intelektualny, emocjonalny, społeczny i fizyczny,
  • kształcimy postawy moralne, wyrabiamy świadomość przynależności narodowej, przyswajamy wartości uniwersalne,
  • stwarzamy warunki, w których dziecko może odkryć swoją indywidualność, odnieść sukces i poczuć radość z podejmowanych przez siebie decyzji,
  • podejmujemy współpracę z rodzicami na różnych płaszczyznach życia przedszkolnego,
  • przygotowujemy dzieci do podjęcia ważnej roli, jaką jest uczeń.

Rodzicom proponujemy:

• zajęcia otwarte,
  • warsztaty,
  • konsultacje indywidualne,
  • konsultacje ze specjalistami,
  • zajęcia integracyjne,
  • uroczystości, festyny,
  • udział w konkursach, programach ekologicznych.

Baza

Przedszkole usytuowane jest na osiedlu Karwiny III przy ulicy Chwaszczyńskiej 28. Jest to budynek piętrowy, wolnostojący. Znajduje się w nim 5 sal dydaktycznych – 2 sale na parterze dla dzieci młodszych, 3 sale na I piętrze dla dzieci starszych. Są to pomieszczenia dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, wyposażone w sprzęt, zabawki i estetyczne pomoce dydaktyczne.

Przedszkole posiada rozległy plac zabaw, wyposażony w bezpieczny sprzęt sportowo-rekreacyjny przeznaczony do gier, zabaw i zajęć ruchowych dla wszystkich grup wiekowych.