Niezapominajki

Wychowawczynie:

Konsultacje  nauczycieli z rodzicami

Joanna Nikielska                                  Środa godz.   godz. 8.00 – 8.30 , 16.30 – 17.00

WSZYSTKIE ZAPYTANIA NA TEMAT PRACY GRUPY PROSIMY KIEROWAĆ BEZPOŚREDNIO NA PODANE ADRESY NAUCZYCIELI.

ćwiczenia-rozwijające-dla-6--latkow.pdf

Informujemy, że teren Przedszkola nr 6  jest zamykany po godzinach funkcjonowania placówki , tj. od godz.  17.00- 7.00.

Drodzy Rodzice Niezapominajek

Chciałabym podzielić się z Państwem informacjami dotyczącymi miesiąca marca oraz tematów kompleksowych, które będą istotne dla naszych przedszkolaków. Realizując podstawę programową chciałabym zapoznać dzieci z…..

1. W marcu jak w garncu: Marzec jest miesiącem, który obfituje w zmiany. Choć na zewnątrz może być jeszcze chłodno, to w naszych sercach już zaczyna kiełkować wiosenne oczekiwanie. Będę zachęcała do rozmów z dziećmi na temat zmieniającej się pogody i otaczającej przyrody. Będziemy razem obserwować, jak budzą się pierwsze kiełki, co wpływa na naszą codzienność i jakie plany mamy na ten miesiąc.

2. Wiosenne przebudzenie, zdrowy przedszkolak i jego planeta: Wraz z nadejściem wiosny zwrócimy uwagę na zdrowy styl życia nie tylko fizyczny, ale również psychiczny naszych dzieci oraz dbałość o naszą planetę. Zachęcę dzieci do aktywności na świeżym powietrzu, spacery po lesie. Bardzo ważne będzie również zbieranie liści i porządkowanie naszego placu zabaw,  To również dobry moment, aby rozmawiać z dziećmi o znaczeniu ekologii, ochrony środowiska oraz o tym, jak możemy wspólnie dbać o naszą planetę dla przyszłych pokoleń.

3. Witamy Ciebie Wiosno: Marzec to czas, kiedy witamy Wiosnę z otwartymi ramionami. Warto uczcić ten moment wraz z dziećmi poprzez radosne aktywności, takie jak malowanie wiosennych kwiatów, tworzenie ozdobnych wizerunków słońca czy organizacja czasu na świeżym powietrzu. To doskonała okazja, aby cieszyć się pierwszymi promieniami słońca i przekazywać dzieciom radość z nadejścia tej pięknej pory roku. Wspólnie pożegnamy Zimę . a powitamy Wiosnę podczas krótkiego przedstawienia przez nas przygotowanego .

4. Jak Niezapominajki Wielkanoc witały: Wraz z Wielkanocą zbliżają się również tradycje i zwyczaje, które są ważne dla naszej kultury. Zachęcę do wspólnego przygotowywania ozdób wielkanocnych, pieczenia pysznych ciastek czy organizacji poszukiwań wielkanocnych jajek. To doskonała okazja do budowania więzi rodzinnych i tworzenia pięknych wspomnień.

Mam nadzieję, że te informacje będą pomocne w planowaniu aktywności oraz rozmów  z Państwa dziećmi. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie Pani Asia

OPŁATY - wprowadzono   .2024